Δευτέρα 24 Μαρτίου 2014

ΑΡΗΣ ΠΕΡΔΙΚΑΣ - Α.Σ.ΣΥΒΟΤΩΝ 2-2 (Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - PLAY OFF) (ΒΙΝΤΕΟ)

Για άλλη μία φορά η ομάδa του Α.Σ.Συβότων δεν μπόρεσε να κερδίσει στη νέα της έδρα (στην οποία σήμερα ήταν φιλοξενούμενη),αφού έμεινε στο 2-2 με τον Άρη Πέρδικας,έπειτα από έναν πολύ ωραίο και δυνατό αγώνα.Στο 1ο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν ισορροπημένες (όπως σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού) με την Πέρδικα να έχει καλύτερη κατοχή της μπάλας χωρίς όμως να μπορεί να απειλήσει την εστία της ομάδας.Εκεί όμως που δημιουργήθηκαν κάποιες φάσεις από τις δύο ομάδες η ομάδα μας κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Σωτηριάδη (μετά από ωραία ενέργεια και πλασέ σε τετ-α-τετ) και να κάνει το 0-1.Η ομάδα πίεζε να σκοράρει και 2ο γκολ χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες,με την Πέρδικα όμως να φέρνει το ματς στα ίσα και να κάνει το 1-1,λίγα λεπτά αργότερα από το γκολ της ομάδας.Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια.Στο 2ο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν και πάλι ισορροπημένο με καμία από τις δύο ομάδες να μην μπορεί να απειλήσει την άλλη.Η ομάδα όμως κατάφερε να προηγηθεί για δεύτερη φορά στο παιχνίδι με τον Πέτρη (με πλασέ εντός περιοχής,έπειτα από εξαιρετική πάσα του Βαγγελή Κ.) και να βάλει μπροστά την ομάδα στο σκορ με 1-2.Από εκεί και μετά το παιχνίδι συνεχίστηκε όπως στο 1ο ημίχρονο με την ομάδα μας να έχει ευκαιρίες να ''καθαρίσει'' το παιχνίδι,με την Πέρδικα όμως και πάλι να ισοφαρίζει στο τέλος,δύο λεπτά πριν τις καθυστερήσεις και να κάνει το 2-2,το οποίο ήταν το τελικό αποτέλεσμα (να σημειωθεί πως η Πέρδικα έπαιζε με 10 παίκτες από το 77' λόγω αποβολής του Ντάγκα Δ. και επίσης ακυρώθηκαν 3 γκολ υπέρ της και τα τρία από λανθασμένη θέση οφσάιντ).Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία για την ομάδα μας στα τελευταία 4 ματς,με την Πέρδικα να μοιράζεται την κορυφή με τον Άρη Μαργαριτίου μετά από τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής των play-off.
Παρακάτω μπορείτε να δείτε το σχετικό βίντεο που κατέγραψε η κάμερα του SIVOTANEWS.